Poradniki

Kupujemy materac

Wiele osób twierdzi, że łóżko to prawdziwy przyjaciel człowieka. Przez całe życie spędzamy w nim 1/3 naszego życia. To tu regenerujemy swoje siły i uspokajamy nerwy.

Jednak samo łóżko to nie wszystko. Najważniejszy jest materac, który odpowiednio dobrany sprawi, że będziemy spać wygodnie i spokojnie, a każdego ranka wstawać wypoczęci i pełni wigoru.

Zakup materaca powinien być czynnością przemyślaną w każdym calu. Powinniśmy sugerować się nie tylko ceną (która zazwyczaj świadczy o jakości produktu), ale przede wszystkim praktycznością i komfortem użytkowania.

Po pierwsze należy zastanowić się nad twardością materaca, która zależy ona od rodzaju wkładu. Pamiętajmy, że ludzie różnią się sylwetką, ciężarem ciała, upodobaniami. Materac musi być dobierany indywidualnie do naszych potrzeb i uwarunkowań. Najprościej jest położyć się i wypróbować twardość materaca. Warto też zapytać sprzedawcy o skład surowcowy- szczególnie w przypadku alergików, którzy powinni wybierać materace z wkładem antyalergicznym np. z włókna poliestrowego.

Osoby cierpiące np. na schorzenia kręgosłupa, decydujące się na zakup bądź wymianę starego materaca na nowy powinny zasięgnąć też porady lekarza.

Istotna jest jednostronność lub dwustronność materaca. Warto także zapytać o materace typu lato-zima, które latem pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza pomiędzy materacem a ciałem człowieka, a zimą przyjemnie grzeją.

Wiele osób kupujących materac zapomina o odpowiedniej konserwacji i czyszczeniu. Nie bójmy zapytać się o środki przeciwgrzybiczne, sposoby prania i produkty pomagające utrzymać nasz materac w czystości.

Zapytajmy się też sprzedawcy o sposób transportu, gwarancję, proponowaną temperaturę prania pokrowca? Nie bójmy się zadawać pytań. Przecież odpowiednio dobrany materac będzie nam służył przez wiele nocy.© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone Ammat.